5 INDIVIDUAALSE PROJEKTEERIMISE EELIST TÜÜPPROJEKTI EES.

Alustades oma ideaalse kodu kujundamist, seisab klient valiku ees, kas osta tüüpprojekt ja proovida seda enda jaoks kohandada või tellida arhitektilt individuaalne majaprojekt. Oma kogemuse põhjal tõime välja 5 peamist põhjust, miks tasub teha valik individuaalse projekteerimise kasuks.
1. Tüüpprojekt ei rahulda kõiki nõudmisi.
Kõik tahavad, et maja oleks mitte ainult hubane ja ilus, vaid ka mugav elamiseks. Sageli meeldib kliendile fassaad ühes projektis, planeering teises, terrassilahendused kolmandas jne. Kõigi nende komponentide kokkuviimisel aitab arhitekt, kes loob teile individuaalse projekti.
Eelis: Individuaalse lähenemise korral saab arhitekt arvestada kõigi soovidega, luues majale eksklusiivse ja ainulaadse projekti. Arhitekt aitab kõik komponendid kokku panna, luues teie jaoks individuaalse projekti.
2. Projekti vastavus projekteerimistingimustele / detailplaneeringule.
Nii üks kui teine määravad kindlaks, millised tingimused seavad kohalikud omavalitsused maja ehitamiseks. See hõlmab paljusid nüansse, mida arhitekt peab arvestama projekteerimise algusest peale: maksimaalne lubatud hoonestusala, korruste arv, maja maksimaalne lubatud kõrgus, nõuded väliskujundusele, katuse kujule ja kaldenurgale, paigutus krundil jne.
Eelis: Individuaalse projekteerimise korral alustab arhitekt juba eskiisi loomise etapis seaduse nõuetele vastava projekti koostamist, millest saab hiljem ehitusloa kiire saamise tagatis.
3. Ehituskrundil on mittestandardne kuju või eritingimused.
Selliste tingimuste hulka kuulub krundi kompleksne reljeef, naaberhoonete lähedus, krundi väike suurus, trasside asukoht, turva- või kaitse-sanitaartsoonide olemasolu. Sellised tingimused võivad tüüpmaja krundile paigutamise keeruliseks või võimatuks muuta.
Eelis: Projekti arendamine, võttes arvesse teie krundi omadusi, võimaldab teil korrigeerida selle puudusi ja kasutada ära kõik eelised. Arhitekt töötab välja individuaalse projekti, arvestades kohe konkreetse kohaga, paigutades maja parimal viisil ilmakaarte suhtes, et luua siseruumides maksimaalne mugavus.
4. Erisoovide olemasolu.
Tüüpprojektid on mõeldud standardlahenduste jaoks. Erisoovide olemasolu eeldab individuaalset majaprojekti. Majad, kuhu plaanitakse ehitada töökoda, bassein, spordisaal, talveaed, maa-alune või juurdeehitatud garaaž, keeruline saunakompleks, vajavad alati individuaalset projekteerimist.
Eelis: Arhitekt võtab arvesse kõiki teie vajadusi ja annab projekteerimisel väärtuslikku nõu.
5. Soovite osaleda projekteerimisprotsessis ja muuta projekt võimalikult individuaalseks.
Teadvustamine, et selliseid maju, nagu teie oma, on veel 100 tükki, võib kliendi meeleolu kauaks rikkuda. Unikaalsed majaprojektid, millel pole analooge, loob arhitekt alati individuaalse projekteerimise käigus. Samuti võimaldab see kliendil endal aktiivselt osaleda oma unistuste kodu projekteerimisel.
Eelis: Lai loomevabadus on originaalse projekti loomise garantii, mis on täiesti erinev standardsetest tüüplahendustest. Täielik väljendusvabadus ja loovuse ilmutamise võimalus.
Kokkuvõtteks tahan öelda, et iga tüüpprojekt nõuab täiendavat kohandamist. Projekti tuleb kohandada nii seaduse nõuetele, konkreetsele krundile kui ka kliendi individuaalsetele vajadustele vastavaks. Kokkuvõttes võib selline kohandamine nõuda sama palju aega, vaeva ja raha, kui kuluks täiesti individuaalse, „nullist“ alustatud projekti peale, seetõttu soovitame teil teha valik viimase kasuks. Mainisite, et näitasite eskiisi kohalikule arhitektile, kas teil oli selle kohta mingeid andmeid, et saaksime märkusesse kirjutada, et eskiis kiideti heaks?
Loodame, et suutsime leida vastuse teid huvitavale küsimusele. Vastuseid muudele küsimustele võib leida siin.
IDEA Arhitektid on alati rõõmuga valmis teid aitama teie unistustekodu realiseerimisel!