Juhend tellijale. Kasulikud nõuanded arhitektiga suhtlemiseks.

Hea arhitekt ei tee tellijale mitte ainult soovitud projekti, vaid annab ka projekteerimiseks vajaliku teabe, pakub mõistlikke lahendusi ja koostööd usaldusväärsete partneritega. Siin on mõned näpunäited, mis muudavad teie koostöö arhitektiga kõige viljakamaks ja teie maja  projekti – täiuslikuks!
Millest algab koostöö arhitektiga?
Üldiselt algab maja projekteerimine lähteülesande koostamisest: tellija kirjeldab arhitektile hetkeolukorda ja soovitud tulemust. Kohtumiseks arhitektiga tuleks valmistuda: otsustage, mitut korrust soovite, millised peaksid olema maja välismõõtmed ja pindala, milliseid ruume vajate. Otsustage ka, millise välimusega maja soovite: otsige internetist valmisprojektide ideid ja salvestage oma lemmikvisuaalid. Nendele parameetritele tuginedes mõistab arhitekt ülesannet täpsemalt ja saab kiiremini tööle asuda.
Usaldus on eduka koostöö tagatis!
Kogenud arhitekt ei võta arvesse mitte ainult välja öeldud soove, vaid ka neid, millest te teadlik pole. Piisab lihtsast näitest: kui te olete tulnud arsti juurde, et kuulata tema kui spetsialisti arvamust, hakkate järgima tema määratud ravi. Arhitekt on samasugune spetsialist! Ka tema professionaalset nõu tasub kuulda võtta, kuna ta on kogu ehitusprotsessi kõige motiveeritum osaleja ja tema jaoks on tulemuseks – ta portfoolio, maine.
Valmisolek muutuda paremuse poole.
Kui klient tegeleb ise projekteerimisega, siis on ta võimeline looma ainult seda, mida ta on kuskil juba näinud. Selline on inimese psühholoogia – ta püüab alati jääda mugavustsooni. Siiski tasub meeles pidada, et arhitektil on teatud kogemus ja ta näeb olukorda alati kõrvalt. Arhitektil on erialased teadmised: ruumiline mõtlemine, ergonoomika, esteetika, kompositsioon, tajumise psühholoogia, mikrokliima. Nende teadmiste kasutamine võimaldab luua kvaliteetsema ruumi kui see, millega olete harjunud või võite ette kujutada!
Suhtlus arhitektiga.
Projekteerimisprotsessi hõlbustamiseks on parem suhelda arhitektiga kokku lepitud ajal ja kindlaks määratud vormis. Arhitekt tegeleb korraga mitme projektiga ja pole alati kontoris, nii et tal on lihtsam vastata teie küsimustele e-kirja teel kui käigu pealt kõnedele. Projekteerimisprotsess venib ka siis, kui klient teeb projektis pidevalt muudatusi. Parandusi võib teha, kuid mõistlikkuse piires, nii et pöördugem tagasi esimese näpunäite juurde: eduka koostöö huvides peate enne oma tulevase maja kohta kõik läbi mõtlema ja arhitektile oma visioonist rääkima!
Loodame, et suutsime leida vastuse teid huvitavale küsimusele. Vastuseid muudele küsimustele võib leida siin.
IDEA Arhitektid on alati rõõmuga valmis teid aitama teie unistustekodu realiseerimisel!